fbpx

VÝSLEDKY PO JEDNOM OŠETRENÍ

Drobné vrásky sú vyhladené, pleť je pevnejšia, farebné nerovnosti sú odstránené. V závislosti od intenzity ošetrenia možno pleti dodať mladší vzhľad až o 10 rokov. Efekt je dlhodobý.

AKO PREBIEHA OŠETRENIE?

Ambulantný zákrok prebieha po aplikácii lokálnej anestézie. V priebehu zákroku ľahké pálenie, tesne po resurfacingu silnejšie pálenie, ktoré postupne ustupuje, maximálne do 60 minút. Nasledujúce 2-3 dni môže pretrvávať začervenanie a opuch ošetrenej oblasti, na tretí deň začína ošupovanie ošetrenej oblasti, ktoré trvá od 3 do 10 dní, podľa intenzity zákroku. Po ošetrení zóny okolo očí, na očných viečkach, môže opuch viečok pretrvávať až do 5 dní po zákroku.

Nový CO2 frakčný laser  dokáže efektívne ošetriť zrelú pleť – vyhladiť vrásky, spevniť pokožku, odstrániť nerovnosti a pigmentácie. Ide o mierne invazívne ošetrenie, vhodné pre pleť so začínajúcimi, ale aj výraznejšími vráskami a nedokonalosťami.

Ošetrenie je mimoriadne efektívne pre odstránenie vejárikov okolo očí, vrások na čele či nad hornou perou. Taktiež dokáže významne redukovať jazvy po akné, strie alebo pigmentové škvrny.

AKO PREBIEHA OŠETRENIE?

Frakčný CO2 laser vysiela počas ambulantného zákroku svetelné lúče o vlnovej dĺžke, ktoré prenikajú do kože. Tá sa okamžite zmršťuje, čím stimulujú tvorbu nového kolagénu. Počas procedúry laserový lúč odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom, čím spôsobí, že časť pokožky sa odparí. V tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén a v jeho okolí sa remodeluje starý kolagén. Výsledkom je hladká, pružná pokožka s uceleným farebným tónom. Frakčný prístup laserového svetla do pokožky zabezpečí, že iba časť kožného povrchu je ošetrená laserovým svetlom, čo znamená, že medzi ošetrenou kožou ostávajú ostrovčeky nedotknutej kože a tá pomerne rýchlo prerastie cez ošetrenú oblasť, čo výrazne urýchli proces regenerácie.

Na klinike Gynpol clinik totiž pacientka, ktorá sa rozhodne omladiť svoj zovňajšok prostredníctvom CO2 frakčného resurfacingového lasera, strávi necelú hodinku a po zákroku odchádza len s červenou a trochu napuchnutou pokožkou, ktorá po 2 – 3 dňoch nebude červená a odpuchne. Pokožka sa počas nasledujúcich dní olúpe a po troch až piatich dňoch od začiatku zákroku už dokonca možno používať make-up a predovšetkým vidieť neprehliadnuteľné výsledky. Maximálny rekonvalescenčný čas pre tvár treba rátať 10 až 14 dní. Pritom, účinok laserového ošetrenia je dlhodobý, dokonca s pribúdajúcimi mesiacmi sú vďaka uvoľňujúcemu sa kolagénu výsledky ešte výraznejšie. Ak sa podarí omladiť pleť o 5 rokov, účinok pretrváva približne 5 rokov. Samozrejme zákrok možno previesť aj menej invazívne. Vtedy je doba hojenia kratšia, efekt menší a počet sedení treba opakovať. Všetko závisí od dohody medzi pacientom a lekárom.

Medzi výhody frakčného resurfacingu patrí variabilné nastavenie intenzity ošetrenia podľa typu pleti. Odstraňuje jemné aj výrazné vrásky a pigmentácie.Výrazný efekt omladenia až o niekoľko rokov. Dlhodobý účinok je 2 až 5 rokov. Rýchlo, intenzívne a mierne invazívne.

Takže, o čo ide? Patríte k ženám, ktoré už nemajú mladistvo vypätú pleť? Trápia vás vejáriky vrások okolo očí, vrásky na čele či medzi obočím, nad hornou perou? Chcete znovu poslať do nenávratna padnuté viečka, jazvy po akné, strie či pigmentové škvrny, alebo jednoducho chcete znovu späť pružnú pleť na tvári, krku, dekolte či bruchu? No a čo je ešte dôležitejšie, nemáte času nazvyš? Tak potom je teraz ten správny čas na zmenu. 

Starostlivosť po zákroku

Ihneď po zákroku je dobré aplikovať ľadové obklady cca 10 minút a potom ďalšie 3 – 4 dni nanášať dvakrát denne krém.  Po dobu 3 – 4 týždňov používať krém s ochranným faktorom 50+. Po dobu 4 – 8 týždňov nevystavovať kožu priamemu slnku (opaľovanie).

Kontraindikácie frakčného laserového resurfacingu

  • Tehotenstvo
  • Podozrenie na malígny kožný nádor
  • Herpes simplex
  • Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)
  • Sklon k patologickému hojeniu rán (keloidy)
  • Možné miesta ošetrenia – TVÁR – čelo, líca, brada, krk, dekolt.

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.