fbpx

Zdvihnutie obočia

Zdvihnutie obočia Botulotoxínom

Čím sme staršie, tým kritickejšie vnímame svoj obraz v zrkadle. Prehlbujúce sa vrásky, viditeľné kruhy pod očami, spadnuté obočie a smutný výraz v tvári. O dôvod viac, prečo sa  spoľahnúť na botulotoxín.
 
Spadnuté obočie má na celkový výraz ženskej tváre nemalý vplyv. Pôsobíte smutne a máte unavený pohľad, hoci prekypujete pozitívnou energiou? Vašou nádejou je botulotoxín. My vám vďaka aplikácii botulotoxínu nadvihneme obočie, rozžiarime celú tvár a prinavrátime jej stratenú iskru. Len jedno ošetrenie a hneď toľko pozitívnych stránok! 

Novinka

Novinkou v problematike odstraňovania vrások, je použitie látky, ktorá sa už dlhú dobu používa v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov. Dermatológovia si tieto účinky všimli pri aplikácii v oblasti tváre. 

Ako prebieha zákrok? 

Účinok trvá zhruba 4-6 mesiacov. Jeho efekt postupne odoznieva a je potrebné aplikáciu zopakovať. Pri opakovaní už nedochádza k návratu zmršťovacej schopnosti svalu v pôvodnej miere. Zmršťovacia schopnosť svalu sa postupne znižuje, až postupom času môže dôjsť k jej úplnému potlačeniu a vráska sa prestáva tvoriť.

Zároveň sa opakovaním predlžuje trvanlivosť daného efektu, teda čím dlhšie túto terapiu podstupujete, tým dlhšie trvá aj efekt.

Injekčnou aplikáciou botulotoxínu na správne miesto, dokážeme eliminovať následky času a prinavrátiť vášmu obočiu pekný a klenutý tvar. Celá procedúra zaberie nanajvýš 15 minút a je iba minimálne bolestivá.

V dermatológii sa látka aplikuje injekčne vo veľmi nízkych dávkach do problémových partií tváre. Účinok spočíva v tom, že zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie mimických svalov je hlavnou príčinou tvorby vrások. Najčastejšie je látka aplikovaná medzi obočím, ale možné je tiež využiť pôsobenie v oblasti čela alebo očí, obmedzene aj v oblasti úst.

Látka uvoľňuje svalové kŕče. V dermatológii sa aplikuje vo veľmi nízkych dávkach injekcií do problémových partií tváre.

V týchto oblastiach tváre preruší nervovo-svalové napätie a tým zabráni mimickému svalu zmršťovať sa. Zmršťovanie svalu je hlavnou príčinou tvorby vrások.

Efekt sa začne rozvíjať postupne asi 48 – 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna. Po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na 9 a viac mesiacov.

Riziko

Vo všeobecnosti patrí táto metóda medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy dočasné.

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.