fbpx

Redukcia nadmerného potenia

Zákrok aplikácie botulotoxínu nie je komplikovaný. Práve naopak. Vykonáva sa ambulantne a trvá len veľmi krátko. Botulotoxín sa aplikuje tenkou ihlou, preto vpichy takmer necítite. To, koľko vpichov je potrebných aplikovať, závisí od veľkosti problematickej lokality. Bezprostredne po aplikácii, sa môže nakrátko objaviť začervenanie alebo drobné modrinky, ktoré ale nie je problém prekryť a do niekoľkých dní zmiznú.

Redukcia nadmerného potenia aplikáciou botoxu pre dámy aj pánov

Ak vás dlhodobo trápi nadmerné potenie, viete presne, aké nepríjemnosti sú s ním spojené. Nech robíte, čo robíte, žiadne prípravky vám nepomáhajú a neúčinná bola aj výmena takmer celého šatníka za bavlnené oblečenie. Hyperhidróza – to je odborný názov problému, ktorým trpíte.

Hyperhidróza

Hyperhidróza, teda nadmerné potenie najmä v oblasti podpazušia, chodidiel a dlaní, je zvyčajne nepríjemný a nežiadúci problém u kohokoľvek, no najčastejšie ho riešia spoločensky aktívni ľudia. Mnohí vyskúšali všetko –  produkty z lekárne, antiperspiranty či rôzne prípravky z internetu, ale nepomôže nič. Ide o takzvaný začarovaný kruh.

V tomto prípade je botulotoxín ideálne riešenie. Aplikuje sa do oblasti s tendenciou k nadmernému poteniu a výsledok je takmer okamžitý. Potenie je dokonca úplne odstránené a klient je na dobu 6 – 9 mesiacov zbavený akýchkoľvek nepríjemností, spojených s nadmerným potením.

Efekt

Samotný efekt pocítia klienti po 48 hodinách a postupne sa rozvíja asi 2 – 3 týždne. Pri opakovaných aplikáciách sa efekt botulotoxínu predlžuje až na 9 – 12 mesiacov.

Čo môžem a čo nemôžem robiť po aplikácii botulotoxínu?

  • Odporúčame vám ľahnúť si na 4 – 6 hodín do vodorovnej polohy
  • Neodporúčame vám vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu
  • Po aplikácii nesmiete ísť do sauny
  • Nemali by ste sa predkláňať
  • Dva dni by ste nemali piť alkohol
  • Nedotýkajte sa ošetrenej oblasti

Kedy sa neodporúča realizovať tento zákrok?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo aj dojčenie. Preto, ak klientka nevie absolútne vylúčiť tehotenstvo, odporúčame si najprv urobiť tehotenský test. Tiež sa nesmie aplikovať pri auto-imúnnych ochoreniach.

Čo dodať na záver?

Milé dámy aj páni, botulotoxín je vynikajúca a rokmi overená metóda, ktorej sa netreba báť. Svedčí o tom množstvo stúpencov botulotoxínu na celom svete. Neverte pochybným článkom, že botulotoxín je návykový ako droga. Áno je to návyk, ale v pozitívnom zmysle slova. Stačí vyskúšať raz a pochopíte, aké úžasné je obliecť si hodvábnu blúzku či priliehavé farebné tričko bez toho, aby ste sa báli mokrých máp od potu v podpazuší.

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.