fbpx

Mezonite – niťový lifting

Mezonite – niťový lifting

je nová inovatívna metóda modelovania tváre alebo tela, tzv. Thread lifting, tiež známy ako 4D bio niťový lifting. Metóda má svoje korene v Juhovýchodnej Ázii a je založená na princípoch orientálnej medicíny, podľa ktorej sa vlákno zavádza tak, aby okrem liftingového účinku pôsobilo aj na tvárové svaly a výrazne zvyšovalo ich tonus.

Thread lifting

Thread lifting – alebo niťový lifting umožňuje pomocou mezonití vytvoriť neviditeľnú podkožnú sieť, ktorá spevňuje tkanivá a zabraňuje vzniku vrások. Koža sa stáva pružnejšou a elastickejšou.

Pri niťovom liftingu sa využívajú špeciálne vstrebateľné mezonite z polydioxanonu. Tento materiál je biokompatibilný s ľudským tkanivom, nevyvoláva žiadne alergické reakcie a v plastickej chirurgii sa využíva dlhodobo.

K úplnému vstrebaniu nití dochádza do 180 dní a efekt vypnutia pokožky sa docieli vytvorením siete vláken z biokompatibilných mezonití v pokožke. Tento proces dlhodobo stimuluje tvorbu nových, kolagénových vlákien okolo nití a týmto aj regeneruje pokožku na mieste pôvodne zavedených nití. Takto sa vytvára jemné spojivové tkanivo z novo utvoreného kolagénu. 

Nite môžeme aplikovať

Priečne k svalovým vláknam, čo má za následok relaxačný účinok, podobný botulotoxínovému efektu, alebo ich zavádzame pozdĺž vrások, tým pádom dochádza k vyplneniu vrások novovytvoreným kolagénom a dlhodobému vyplneniu vrásky vlastným tkanivom.

Ošetrenie vstrebateľnými mezoniťami

Podporuje rast tkaniva na ošetrenej oblasti. Výsledkom je hladká a zdravá pokožka. Ošetrenie je vhodné ideálne pre dámy vo veku 40 – 55 rokov, ktoré najviac trápi poklesnutá koža v oblasti sánky, ovisnuté kútiky a prehĺbené, nosovo – ústne vrásky. 

  • Týmto ošetrením vieme pacientkam vrátiť ich prirodzené kontúry tváre, aké mali vo veku okolo tridsiatky.
  • Ošetrenie sa vykonáva v lokálnom znecitlivení, je minimálne bolestivé, dĺžka zákroku je okolo 60 minút.
  • Po zákroku sa môžu vyskytnúť modriny a mierny opuch. Ošetrenie sa vykonáva veľmi tenkými ihlami.
  • Výsledok ošetrenia je viditeľný hneď po ošetrení a má kumulatívny efekt (stimulácia pokožky pretrváva niekoľko mesiacov).

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.