fbpx

U žien v peri a po menopauze

Liečba vaginálnej atrofie

Pre  zdravé fungovanie pohlavných orgánov ženy je dôležitá dostatočná  hladina estrogénov. V menopauze dochádza k ich prirodzenému poklesu, čo  sa prejaví, okrem iných zmien, aj na kvalite pošvovej sliznice. V období  pred menopauzou je pošvová sliznica zložená z 20-30 vrstiev buniek, je  dostatočne prekrvená a zvlhčovaná. V menopauze sa jej hrúbka stenčuje  len na niekoľko vrstiev, znižuje sa množstvo zvlhčujúcich a kyslé pH  navodzujúcich látok a tým vaginálna sliznica stráca svoju mechanickú a  biologickú ochrannú funkciu. Stenčenie sliznice pošvy spôsobuje jej  suchosť, pálenie a svrbenie a znižuje jej odolnosť pri pohlavnom styku.

Donedávna sa tieto príznaky liečili iba hormonálnymi prípravkami. V súčasnosti ich vieme rýchlo a efektívne odstrániť  Modernou prelomovou laserovou technológiou v gynekológií MONALISA TOUCH

VÝHODY OŠETRENIA MONALISA TOUC

  • MonaLisa Touch – prvé ošetrenie vaginálnej sliznice laserovou technológiou
  • Jemné a šetrné ošetrenie, bez rizika poškodenia vaginálnej sliznice
  • Komfortné ambulantné ošetrenie s rýchlou rekonvalescenciou, bez potreby hospitalizácie

Optimálne je absolvovať 3 ošetrenia v intervale raz za 6 -7 týždňov, udržiavacie ošetrenie raz za rok, resp. individuálne.

U KOHO NIE JE VHODNÉ OŠETRENIE VYKONÁVAŤ?

  • U žien s onkologickým ochorením
  • U žien s bakteriálnym, vírusovým alebo mykotickým zápalom
  • U žien s krvácaním nejasného pôvodu

AKÝ JE PRIEBEH OŠETRENIA?

Ošetrením  MonaLisa Touch tepelne pôsobíme laserovou energiou na hlboké vrstvy  vaginálnej sliznice a na svaly panvového dna. Vzniknuté teplo naštartuje  uvoľňovanie špeciálnych proteínov navodzujúcich biochemické procesy v  ošetrovanej oblasti, výsledkom ktorých je stimulácia produkcie  medzibunkovej hmoty, podpora tvorby nových ciev a slizničného epitelu.  Týmito pochodmi sa zlepší kvalita a funkčnosť pošvovej sliznice

Okrem  iného laserom pôsobíme aj na existujúce kolagénové vlákna v ošetrovanej  lokalite, ktoré sa teplom okamžite skracujú o tretinu zo svojej  pôvodnej dĺžky a v priebehu nasledujúcich 2-4 týždňov sa súčasne  aktivuje tvorba nového kolagénu. Výsledkom je zlepšenie pružnosti a  elasticity tkaniva pošvového kanála a okolitých svalov. Zákrok je  ambulantný a trvá cca 10 – 15 minút. Do vagíny zavedieme pošvové  sklenené zrkadlo s laserovou sondou a jej postupným posúvaním ošetrujeme  celý pošvový kanál vrátane ústia vagíny.

Ošetrenie  je bezbolestné, pacientka pociťuje len jemné teplo. Po ošetrení nie sú  potrebné žiadne špeciálne po zákrokové opatrenia. Pacientka môže  okamžite vykonávať bežné denné aktivity. K zabezpečeniu dostatočného  revitalizujúceho účinku je vhodné zákrok opakovať 3x v intervale raz za 4  – 6 týždňov, udržiavacie ošetrenie raz za rok, resp. individuálne.

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.