fbpx

Odstránenie znamienok, bradavíc

Laserové odstránenie

 • Odstránenie znamienok
 • Kožných výrastkov (fibrómov)
 • Bradavíc
 • Xantelazmy (žltkastých výrastkov na očných viečkach)
 • Kondylómov

Mnohé znamienka, aj keď sú neškodné, môžu pôsobiť rušivo, a to predovšetkým na tvári, očných viečkach a krku. Veľa ľudí ma obavu z ich odstránenia, z dôvodu vzniku jazvy (hlavne ak sa vyskytujú na tvári).

Laserom možno okrem znamienok odstraňovať

 • Kožné výrastky (fibrómy)
 • Xantelazmy (žltkasté výrastky na očných viečkach)
 • Bradavice (vírusové aj starecké),
 • Kondylómy (vírusové bradavice na pohlavných orgánoch)

Akým typom lasera sa znamienka a iné kožné útvary odstraňujú?

V čom je výhoda laserového odstránenia?

Pomocou jedinečného C02 frakčného lasera je možné:

 • znamienka, kožné výrastky
 • xantelazmy, bradavice
 • kondylómy odstrániť nekrvavou metódou bez skalpela
 • bezbolestne a s takmer minimálnou jazvičkou (oproti klasickému chirurgickému odstráneniu)

Pri klasickom chirurgickom odstránení sa znamienko odstráni rezaním do hĺbky spolu s okolitou kožou, čím vzniká pomerne rozsiahla rana, ktorú je nutné následne zašiť a s odstupom niekoľkých dní odstrániť stehy. Po odstránení stehov však vznikajú drobné lineárne jazvičky.

Na ktorých častiach tela je možné laserom odstraňovať znamienka a iné kožné útvary?

Ošetrenie je možné použiť na rôznu časť tela, aj na tie najcitlivejšie partie, ako sú očné viečka, genitálie.

Na očných viečkach možno znamienka a kožné výrastky odstraňovať aj priamo pri očnej štrbine, pretože do oka vkladáme špeciálnu titánovú záklopku (tzv. eyshields), ktorá chráni zrak pri laserovom zákroku.

Laserové odstránenie znamienok a kožných výrastkov predstavuje jednoduché a rýchle ošetrenie (trvajúce len niekoľko sekúnd), na rozdiel od komplikovaných chirurgických očných operácii.

Sú všetky znamienka a iné kožné útvary vhodné na laserové odstránenie?

Kožné útvary – fibrómy, bradavice, xantelazmy a kondylómy možno laserom odstraňovať bez obmedzenia (a ako bolo spomínané aj na tých najcitlivejších oblastiach). Avšak nie všetky znamienka sú vhodné na laserové odstránenie.

Zo znamienok je možné laserom odstrániť len tzv. bezproblémové znamienka – t.j. znamienka, ktoré po zhodnotení erudovaným kožným lekárom nie sú pre pacienta nijak nebezpečné (to znamená neohrozujú život pacienta v zmysle rakoviny kože alebo nejakým iným spôsobom), ale pacient žiada ich odstránenie z rôznych príčin – estetických alebo preventívnych (pri vypuklých znamienkach , ktoré sa zachytávajú o odev alebo bižutériu).

znamienko_01

Práve preto ošetreniu vždy predchádza vyšetrenie kožným lekárom , ktorý rozhodne či laserové odstránenie znamienka je možné, alebo či je nutné klasické chirurgické odstránenie. Ak je to potrebné, je možné k vyšetreniu použiť aj digitálny dermatoskop, ktorý sníma znamienko digitálnou kamerou a diagnostikuje za pomoci špeciálneho softvéru.

Prečo si nechať odstrániť znamienka u nás?

Vo svete je niekoľko výrobcov laserovej techniky, no odporúčam absolvovať zákrok za pomoci laseru renomovanej značky.

Na našej klinike používame laser renomovanej Talianskej značky DEKA. Samotný priebeh zákroku, bezpečnosť prevedenia ale najmä konečný efekt je závislý od kvality lasera, ale aj od skúsenosti lekára. Je potrebné, aby lekár absolvoval špeciálne teoretické a praktické školenie a získal doklad- certifikát o tomto zaškolení.

Na rozdiel od iných zariadení, kde znamienka taktiež odstraňujú laserom, my na odstraňovanie znamienok zo zásady využívame iba CO2 laserovú excíziu (t.j. vyrezávanie laserovým nožom po spodine a okrajoch znamienka) alebo evaporáciu (teda spálenie znamienka). Evaporáciou sa znamienka iba „vypália“ a potom nie je možné odoslať ich na histológiu.

AdobeStock_54799651.jpeg

Kožné útvary – fibrómy, bradavice, xantelazmy a kondylómy možno laserom odstraňovať bez obmedzenia. A ako bolo spomínané, aj na tých najcitlivejších oblastiach. Avšak nie všetky znamienka sú vhodné na laserové odstránenie.

Zo znamienok je možné laserom odstrániť len tzv. bezproblémové znamienka – t.j. znamienka, ktoré po zhodnotení erudovaným kožným lekárom nie sú pre pacienta nijak nebezpečné (to znamená, že neohrozujú život pacienta v zmysle rakoviny kože alebo nejakým iným spôsobom), ale pacient žiada ich odstránenie z rôznych príčin – estetických alebo preventívnych (pri vypuklých znamienkach , ktoré sa zachytávajú o odev alebo bižutériu).

Rezervácia

  Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.