fbpx

MonaLisa Touch – Laserová vulvo-vaginálna rejuvenizácia

Nová prelomová laserová terapia v gynekológii MONALISA TOUCH

Vulvo-vaginálna rejuvenizácia, využíva MonaLisa Touch laser na modeláciu a spevnenie vonkajších aj vnútorných intímnych partií bez chirurgického zásahu.

Zákrok

Jediný laser schválený odbornou verejnosťou a podložený medzinárodnými vedeckými štúdiami, prináša doteraz neprekonané výsledky v liečbe pre ženy :

 • s asymetriou vonkajších pyskov (lábií)
 • s postmenopauzálnou inkontinenciou (únik moču)
 • s uvoľnenou pošvou
 • s poklesom maternice
 • s poruchou sexuálneho prežívania (bolestivosť pri pohlavnom styku) po pôrode, gynekologických operáciách alebo po menopauze
 • s hyperpigmentáciami intímnych oblasti
 • atrofia pošvového tkaniva
 • slabá vaginálna lubrikácia

Čo je vaginálna rejuvenizácia a pre koho je vhodná?

Ide o najmodernejšiu procedúru neinvazívneho spevnenia pošvových stien. Terapia podložená klinickými výsledkami zo San Raffaele Hospital, v Miláne v Taliansku. Dôkladné histologické a ultraštrukturálne vyhodnotenie výsledkov terapie vykonané na University of Pavia (Taliansko), publikované v prestížnych medzinárodných odborných časopisoch.

Klinickým výskumom je preukázaný súvis sexuálneho uspokojenia s trecími energiami, vzniknutými počas pohlavného styku, ktoré sú dané funkciou vaginálneho kanála. Uvoľnenie a rozšírenie vagíny vedie k zníženiu až strate sexuálneho uspokojenia.

Bežné spôsoby liečenia zahŕňajú chirurgické odstránenie tkaniva, tzv. vaginoplastika. To môže mať celý rad vedľajších účinkov vrátane infekcie, bolesti, zmien pocitov, zjazvenia, poškodenia nervov a s tým spojenou zníženou citlivosťou počas sexuálneho styku.

MonaLisa Touch® remodeluje, tonizuje a regeneruje tkanivo pošvy postihnuté atrofiou, ktorá je spôsobená redukovanými hladinami estrogénov. MonaLisa Touch® obnovuje prirodzenú funkciu sliznice, obnovením správneho metabolizmu, podobným spôsobom, ako po hormonálnej terapii, ale bez vedľajších účinkov. Zmierni, až úplne eliminuje symptómy, ktoré znižujú kvalitu života ženy. Toto ošetrenie je vhodné pre klientky trpiace suchosťou pošvy, vaginálnym relaxačným syndrómom – uvoľnenie stien pošvy so stratou optimálneho štrukturálneho tvaru vagíny, spojené s preťažením pošvového kanála pôrodom alebo prirodzeným starnutím. Pošva stráca fyziologické funkcie ako sú pružnosť, schopnosť ovládať pošvové svaly, väzivo a sliznice.

Moderná laserová technológia ponúka rýchlu, účinnú a bezpečnú alternatívu konvenčných metód chirurgického vaginálneho spevňovania. Bolo klinicky dokázané, že spevnenie vaginálneho kanála metódou MonaLisa Touch® vedie k väčšej sexuálnej spokojnosti a významnému zlepšeniu kvality života klientiek.

Revolučný spôsob liečby:

 • Bezpečne a rýchlo
 • bez potreby anestézie
 • Neinvazívne, bez bolestí
 • Okamžitý efekt už po prvom ošetrení
 • Bez kontraindikácií
 • Bez potreby rekonvalescencie alebo práceneschopnosti  

Ošetrenie

MonaLisa Touch® je patentovaná laserová technológia pre neinvazívne foto-termálne spevnenie pošvy. Ide o ambulantný, nebolestivý výkon, pri ktorom nie je potrebná žiadna anestézia.

Použitím špeciálneho typu lasera sa oblasť jemne prehrieva, čo vedie k remodelácii kolagénu a tvorbe nových, kolagénových vlákien v tkanive pošvy a vo fascii panvového dna. Výsledkom je spevnenie pošvy bez potreby akéhokoľvek chirurgického zákroku.  

photo-1536724520909-4b45272b041b

Nevyhnutnosťou je predchádzajúce gynekologické vyšetrenie, pričom k samotnému ošetreniu je potrebné negatívne onkocytologické vyšetrenie krčku maternice (nie staršie ako 12 mesiacov) pacientka nesmie mať zápal pošvy,výtok, menzes skôr ako 5 dni do zákroku.  Zákrok sa môže vykonať ihneď po menzese alebo minimálne 5 dní pred menzesom. V prípade omladenia vulvy musí mať pacientka oholené prirodzenie.

Ošetrenie nie je možné vykonávať počas menštruácie, gravidity a neodporúča sa ani počas laktácie. Samotné ošetrenie trvá cca 20 minút. Klientka odchádza domov bezprostredne po ošetrení a vykonáva bežné denné či pracovné aktivity, avšak 24 hodín po ošetrení je nutné vyhýbať sa nadmernej fyzickej aktivite. Odporúča sa 7- dňová sexuálna abstinencia, nie je potrebná pracovná neschopnosť.

photo-1464863979621-258859e62245

MonaLisa Touch® stimuluje a regeneruje sliznicu pošvy prirodzeným spôsobom. Rieši atrofiu pošvy a viaceré pridružené ochorenia ženského genitourinárneho traktu. Jediná terapia podložená klinickými štúdiami a medzinárodnými publikáciami. Spoľahlivé riešenie v liečbe genitourinárneho syndrómu. • krehkosť sliznice pošvy • suchosť a uvoľnenosť • svrbenie a pálenie • bolestivý pohlavný styk (dyspareúnia)

Ošetrenie môže byť spojené s krátkodobým nepríjemným pocitom tepla vo vagíne, tento však vymizne bezprostredne po ukončení ošetrenia. Vzhľadom na svoj neinvazívny charakter nie je potrebná žiadna špeciálna príprava pred samotným ošetrením.

photo-1514448553123-ddc6ee76fd52

Optimálne je absolvovať 3 ošetrenia v intervale raz za 4-6 týždňov, udržiavacie ošetrenie raz za rok, resp. individuálne aj častejšie.

Aký je výsledok tejto metódy

MonaLisa Touch® zlepšuje kvalitu ženského zdravia v akomkoľvek veku . MonaLisa Touch® je použiteľná vo veľkom rozsahu indikácií od elektívnej terapie problémov s atrofiou pošvy v období menopauzy až po onkologické pacientky, ktoré nemôžu podstúpiť hormonálnu liečbu týchto problémov. Mierna forma močovej inkontinencie (1.-2. stupeň stresovej inkontinencie) Uvoľnenosť pošvy spôsobená stratou tonizácie sliznice v dôsledku pôrodu alebo starnutia. Popôrodné poruchy (napr. dyspareúnia) spôsobené popôrodným poškodením perinea, epiziotómiou atď. ako alternatíva analgetickej farmakologickej liečby.  

photo-1528475775637-ed767f76e6b6

Problémy spôsobené POF (predčasné zlyhanie vaječníkov) v dôsledku genetických faktorov, onkologickej terapie alebo nezdravého životného štýlu. Co2 laser vyvinutý pre MonaLisa Touch® je momentálne liečbou prvej voľby v estetickej gynekológii – pri labioplastike pre vrodené anomálie vonkajšieho genitálu, pri nepriaznivých zmenách zapríčinených pôrodnými poraneniami (epiziotómia), alebo prirodzeným starnutím. MonaLisa Touch® je indikovaná a predovšetkým veľmi účinná nová prelomová laserová terapia v gynekológii.

Rezervácia

  Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.