fbpx

Zdvihnutie kútikov pier a odstránenie noso-ústnej ryhy

Aplikáciou kyseliny hyalurónovej Restylane, injekčnou technikou, sa dajú efektívne odstrániť noso-perné  ryhy, vrásky ťahajúce sa od koreňa nosa ku kútikom pier, pozdvihnúť kútiky pier, vyplniť objem mierne spadnutých líčok a tiež odstrániť vrásky medzi obočím – glabela – (kombinácia botulotoxínu a kyseliny hyalurónovej). Zákrok je minimálne bolestivý, v porovnaní s výsledným efektom a spokojnosťou u väčšiny klientiek.

Kyselinu hyalurónovú Restylane si môžeme predstaviť ako „živú vodu“ zo známej slovenskej rozprávky. Tam kde ju podáte, tam pokožka ožije. Klinika Gynpol má v ponuke tie najkvalitnejšie kyseliny, ktoré sa líšia aj svojim zosieťovaním a tým aj dĺžkou efektu.

photo-1536701367356-59abc5c15e2b

Priebeh zákroku

Pri aplikácii sa využívajú špeciálne navrhnuté striekačky s tenučkými ihlami, ktoré po vpichu nezanechávajú žiadnu stopu. Zákrok nie je bolestivý, keďže sa vykonáva v lokálnom znecitlivení a za použitia znecitlivejúceho krému. Do každej vrásky sa v podobe 3 – 4 vpichov aplikuje malé množstvo materiálu, pričom množstvo materiálu závisí od hĺbky vrásky. Pri aplikácii kyseliny je potrebné mať dobrý odhad na množstvo aplikovaného materiálu a tiež na odhad určenia správnej hĺbky vpichu, čím sa efekt výrazne predĺži.

Po zákroku

Bezprostredne po ošetrení sa môže objaviť ľahké začervenanie a opuch v mieste ošetrenej oblasti. Ide o dočasný stav, ktorý spravidla mizne behom jedného či dvoch dní, maximálne do týždňa. Dva dni po zákroku je materiál voľne pohyblivý, a preto nie je vhodné zapájať mimiku v ošetrenej oblasti. Zároveň odporúčame nedotýkať sa danej oblasti. Ošetrenú oblasť tiež nevystavujte intenzívnemu teplu – soláriu, opaľovaniu, saune, ale aj silnému chladu.

Priebeh zákroku

Pri aplikácii sa využívajú špeciálne navrhnuté striekačky s tenučkými ihlami, ktoré po vpichu nezanechávajú žiadnu stopu. Zákrok je nebolestivý, kedže sa vykonáva v lokálnom znecitlivení za použitia znecitlivejúceho krému. Do každej vrásky sa v podobe 3 – 4 vpichov aplikuje malé množstvo materiálu, pričom množstvo materiálu závisí od hĺbky vrásky. Pri aplikácii kyseliny je potrebné mať dobrý odhad na množstvo aplikovaného materiálu a tiež na odhad určenia správnej hĺbky vpichu, čím sa efekt výrazne predĺži.

photo-1531907779240-9a7c7ad096df

Kyselina hyalurónová je hydrofilná, a teda má vynikajúcu vlastnosť absorbovať vodu. Čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete, tým bude efekt krajší, výraznejší a trvácnejší.

Kedy sa kyselina hyalurónová nemôže aplikovať?

  • Ide o zápal, herpetickú infekciu v oblasti tváre, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi – môžu vzniknúť výrazné modriny.
  • Iný estetický zákrok v mieste aplikácie – chemický píling, intenzívne pulzné svetlo, rádio-frekvencia.
  • Kyselina by sa nemala tiež aplikovať, pokiaľ klientka plánuje počas najbližších dvoch týždňov cestu do slnečných krajín. Dva týždne po aplikácii je potrebné vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu.

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.