fbpx

Odstránenie strií

Odstránenie strií frakčným laserom CO2

Neželaná „ozdoba“, ktorá zostane po tehotenstve nejednej z nás. Často nejde len o kozmetický problém, ale hlavne estetický a psychologický. Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Zisťovali sme pre vás… Tehotenstvo znamená pre telo rad niekoľkých dôležitých a závažných zmien – jedným z nich je aj naťahovanie kože dôsledkom rastúceho a zväčšujúceho bruška. Nie je preto žiadnou výnimkou, že sa strie objavia na tých partiách tela, kde je pokožka najviac namáhaná – na brušku, stehnách, prsiach či bokoch.

ČO SÚ PRESNE STRIE?

Spočiatku strie vyzerajú ako červenofialové či modrasté jazvičky rôznej veľkosti, postupom času sú svetlé a majú skôr porcelánovobielu farbu. Zostávajú však naďalej viditeľné. Dôvody ich vzniku môžu byť dva: mechanické napätie vznikajúce v dôsledku trvalého, stále sa zvyšujúceho napínania pokožky pri rýchlom raste alebo priberaní na váhe. Ide teda o porušenie kolagénových vlákien pokožky. Druhou príčinou sú náhle a výrazné hormonálne zmeny. Zvýšená hladina steroidných hormónov obmedzuje produkciu kolagénu a elastínu, tým dochádza k zníženiu pružnosti spojivového tkaniva a vzniku tejto nepeknej „ozdoby“. Strie trápia až 70% žien počas tehotenstva, alebo po pôrode.

Strie sú v podstate jazvy, ktoré vznikajú v dôsledku porušenia strednej vrstvy kože. U tehotných žien sa vyskytujú najmä na rastúcom brušku. Spočiatku sú červené, fialové a postupne sa ich farba mení do bieleho až strieborného odtieňa. Ak sa strie objavili aj na vašom tele, môžete sa ich zbaviť alebo aspoň ich výskyt zmierniť.

Mamičkám sa objavujú najčastejšie na bruchu, na prsiach, stehnách a bokoch. Dobrá správa je, že strií sa dá čiastočne, no viditeľne zbaviť prirodzenou cestou alebo lekárskym zásahom. Stria sa dokáže stratiť po pôrode tak, že sa trochu stiahne a stratí farbu. Na jej odstránenie pomáha i masáž a kvalitné ošetrovanie pokožky.

Podľa odborníkov sa strie objavia v priebehu tehotenstva minimálne u 80-tich percent žien. U mnohých začnú vznikať už v prvom trimestri. Problémovými partiami sú brucho, prsia, stehná a zadok. Ako zmierniť strie po pôrode?

FB_IMG_1527748385930

Ako na to?

„Terapia frakčným laserom CO2 je tou najlepšou voľbou. Vyhladzuje totiž povrch kože. Impluzy laseru vypúšťajú do kože tepelnú energiu až ku kolagénovým vláknám, ktoré sa prehrejú a zmrštia. Koža sa tak napne a strie sa stiahnu, “ vysvetľuje MUDr. Peter Petrykowski vynikajúci odborník. Pomôže vám zbaviť sa strií a získať znovu krásnu pokožku. 

Rezervácia

    Preventívne prehliadky – prosíme, objednať sa len elektronicky. Volať len akútne prípady: 0905 638 688. Ďakujeme.